Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı

DR. ALPASLAN COŞKUN

24.10.1967 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta, lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra, 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak Tıp Doktoru görevine başlamıştır.

İkizdere-Rize (Hükümet tabipliği), Kiraz Devlet Hastanesi-İzmir (acil sorumlu hekimliği), Selçuk Devlet Hastanesi-İzmir (acil hekimliği) görevlerinde 2010 yılına kadar kamu hizmetini yürüttü.

STK hizmetleri:

  • 2004-2010 Selçuk Sağlık Vakfı Y.K. başkanlığı, 
  • 2010-2011 Selçuk Belediye Spor Klübü Y.K. üyesi,
  • 2010-2012 Selçuk Gönüllüler derneği Y.K üyesi,
  • 2012         (İZSATU) İzmir Sağlık Turizmi Derneği kurucu üye- Y.K. Başkanı,
  • 2013-2018  Selçuk Ticaret Odası Y.K. üyesi
  • 2018          Selçuk Ticaret Odası meclis üyesi

Özel sektör hizmetleri:

  • 1998 ABC Health Services (Berkalp Özel Sağlık Hizmetleri)
  • 2011  Hedef-ABC A.Ş. (Termal Kür-FTR hizmetleri)
  • 2013 ABC Ortak Sağlık ve güvenlik birimi

Hizmet verdiği STK’larında ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde Turist Sağlığı ve Sağlık Turizminin geliştirilmesi, asistan firma-aracı kurum-sağlık turizmi seyahat acentesi mevzuatların geliştirilmesi, oluşturulması, danışmanlık hizmetleri vererek kamu adına sosyal sorumluluğunu yerine getirmiş, halen aktif olarak hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Dünya Sağlık ve 3.yaş Turizmi Kongresini İzmir’e kazandırılmasında aktif görevde bulundu.

2004 yılında Turist sağlığı konusunda şirketi ile ilk kez kamu-özel anlaşmasını yaparak, Sağlık Turizmi ve Turist sağlığında kamu özel işbirliğini ilk adımlarını attı.

1998 yılından beri 20.000 üzerinde turistin, tedavi hizmetlerini ve tıbbi organizasyonlarını yaptı. Dünya genelinde 100 e yakın Yurt dışı Seyahat sigortaları ile ortaklaşa çalışarak, aracı kurum ve asistanlık hizmetlerini sundu.

Türkiye’nin Sağlık Turizminde parlayan yıldızı Termal kür ve F.T.R. alanında kurduğu HEDEF-ABC şirket ile yurt içinde ve yurt dışında bu hizmeti almak isteyen turistlere hizmet vermeye başladı. Bu güne kadar 100.000 seans nörolojik ve ortopedik rahatsızlığı olan hastalara termal kür ve fizik tedavi uygulamaları sağlamıştır. Türkiye’de Üniversite – Özel işbirliğinin öncülüğünü yapmıştır.  

Türkiye’nin ve İzmir’in, Sağlık Turizmi ve Turist sağlığı konularında hak ettiği yeri alabilmesi,  farkındalığın oluşması, markalaşması ile ilgili çalışmalarını aktif olarak yürütmektedir. Kamu hastanelerinin bu oluşuma daha hızlı adapte olabilmesi için şirketlerinin tüm bilgi birikimini kamuya sunmuş, birçok prosedürsel ayrıntıların oluşumunu sağlamıştır.

Tüm bu hizmetlerinden dolayı , Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir İl Kültür Müdürlüğü 4. İzmir Turizm ödülüne sektörel bazda layık görüldü.