Amerika’nın Türkiye Başkonsolosu Sn Nancy E. Abella başkanlığındaki heyeti ABC Health Services’i ziyaret etti.
Yazar İzsatu

Amerika’nın Türkiye Başkonsolosu Sn Nancy E. Abella başkanlığındaki heyeti ABC Health Services’i ziyaret etti.

Sağlık Turizmi ve Turistin sağlığı konularında bilgi alışverişinde bulunmak ve Amerikalı sağlık turistlerinin Türkiye’deki sorunlarıyla ilgili konuların masaya yatırıldığı görüşmede ABC Yönetim Kurulu ortakları Bülent CİNEL ve Seda Ocal YAZICI yerel ve ulusal sağlık turizmi ile ilgili bilgileri Amerikalı yetkililere sundu.

10.07.2023 tarihinde ABC Health services’in Efes Selçuk’taki merkezinde yapılan toplantıda Ankara’dan gelen heyete Başkonsolos Sn Nancy E. ABELLA başkanlık etti. Heyete İzmir ABD Konsolos temsilcisi Sn Güliz BALSARI’da eşlik ettiler.

Aynı zamanda İZSATU YK Başkanı olan Bülent CİNEL, ülkemize gelen sağlık turistlerinin sorunları, komplikasyon sigortasının hayata geçirilmesi, Türkiye’deki sağlık kuruluşlarının kalitelerinin önemini vurguladı.

ABC YK üyesi ve Genel Müdür Sn Seda OCAL YAZICI’da özellikle ülkemize seyahat amaçlı gelip, ülkemizde tıbbı tedaviye ihtiyaç duyulan hastaların nasıl tedavi organizasyonlarının yapıldığı konusunda bilgilendirme yaptı.

Amerika heyeti özellikle cruise gemileriyle gelen turistlerden ve ülkemizdeki bazı sağlık kuruluşlarının yüksek ücret politikalarından kaynaklanan sorunları dile getirdi.

  • Yorum Yok
  • 11 Temmuz 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir