BAŞTERZİ’den İZSATU’ya Ziyaret
Yazar izsatu

BAŞTERZİ’den İZSATU’ya Ziyaret

Selçuk AK Parti İlçe Başkanı Sn Osman BAŞTERZİ derneğimizi ziyaret ederek İzmir ve Selçuk’ta sağlık turizmi konusunda bilgi aldı. Kendisine bu duyarlılığından ve bize sunmuş olduğu hediyenin ağırlığından dolayı İZSATU adına teşekkürlerimizi sunarız.

Sağlık turizmi ile ilgili çalışmalarını aktaran İzmir Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn Dr. Bülent CİNEL; özellikle termal, yaşlı ve engelli turizm yönünden bölgemizin ülke genelinde cazibe merkezi olabileceğini belirtti.

Aynı zamanda İZSATU’nun yurt dışında 4 kıtada 19 ülkede faaliyet gösteren önemli bir STK’ ya üye olmuştur. Dianova İnternational adlı bu STK ; Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyine Özel Danışmanlık Statüsünde ve UNESCO’nun resmi ortağı olan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Dr. CİNEL, “Bu işbirliği ile özellikle bağımlılığa bağlı, tedavi sonrası uygulanacak uzun süreli rehabilitasyonun ülkemizde yapılmasını sağlayarak, sağlık turizminde ülkemize katma değer sağlamayı ve ülkemizdeki bağımlılık tedavi protokollerine katkı koymayı amaçlamaktayız” dedi. Bu amaçla ilk açılacak merkezin Selçuk’ta planladığını söyledi.

SAĞLIKTA 2023 HEDEFLERİNE DOĞRU…
Selçuk AK Parti İlçe Başkanı Sn Osman BAŞTERZİ ise sağlık turizmi katma değeri yüksek bir sektör. Hükümetimizce de desteklenen bu sektörün 2023 hedefleri 20 milyar dolarlık bir getiri; bu da ülkemiz için kayda değer bir gelir. Ayrıca bağımlılık konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği önemli bir konu. Bu kapsamda ülke için yapılan her türlü çalışmalar bizim içinde çok değerli olup desteklenmelidir. Selçuk ilçemizinde bu çalışmalardan yüksek derecede faydalanacak olması da bizler için ayrıca çok önem arz etmektedir. İZSATU’ya çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.

  • Yorum Yok
  • 18 Ağustos 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir